piątek, 30 listopada 2012

Parka!


W dzisiejszej stylizacji na pierwszy plan wyłania się parka. Modna już od kilku sezonów, pasuje do wszystkiego. Mogłoby się wydawać, że stylizacje z jej udziałem wyglądają na niechlujne, niedopracowane. Lecz jest to błędne myślenie. Z trampkami, traperami, swetrami, koszulami tworzy zestaw codzienny, wygodny i bardzo stylowy ;) Jeżeli założymy do niej szpilki w 100% przełamiemy ten stereotyp, a nasz outfit stanie się chociaż odrobinę elegancki. Na nadchodzące dni jest to kurtka idealna, ciepła i chroniąca przed deszczem ;)

                                                                                                                  ~ ~ ~

In the foreground of today's styling is parka. Fashionable for several seasons, fits with everything. It would seem that the styling with parka look scruffy but it's a wrong thought. With sneakers, trappers, sweaters, shirts it creates daily, comfortable and stylish look ;) If we wear high heels, we break the stereotype in 100%.  It's absolutely perfect for the coming days, because it is warm and perfectly protects against rain ;)                         kurtka, spodnie, getry, rękawiczki - H&M / bluzka - ZARA / torebka - RIVER ISLAND / buty - NESSI

sobota, 24 listopada 2012

Black&white

Już od jakiegoś czasu po mojej głowie krążył pomysł  na sesję w czarno-białych barwach. I oto nadszedł ten moment ;) Podobnie jak fotografie, moja stylizacja składa się tylko z tych barw. Motywem przewodnim są paski, które powracają do świata mody jak bumerang. W dzisiejszej stylizacji są one czarno-białe, lecz w miesiącach letnich będzie można poszaleć z różnorodnymi kolorami i wyglądać jak rodem z pokazu Dolce&Gabbana na sezon wiosna/lato 2013 ;).


                                                                                                     ~ ~ ~ 


Some time ago, I came up with the idea of black and white session. And that idea cąme into action today ;) Just like photographs, my styling consists only those colors. Bars are the leitmotif which are returning to the fashion world like a boomerang. In today's styling they are black and white, but in the summer months you can revel with different colors and look like straight from the Dolce & Gabbana show for spring / summer 2013;).


                                                      sukienka, ramoneska, biżuteria - H&M / botki - ALDO / zegarek - APART

sobota, 10 listopada 2012

Unisex

Dzisiejsza stylizacja jest dosyć nietypowa, mówiąc prostym językiem "męska". Styl unisex, czyli zacieranie granic pomiędzy stylem męskim a damskim jest coraz częściej spotykany na polskich ulicach. Lecz kto powiedział, że płeć piękna musi codziennie ubierać spódniczkę i szpilki? Wielu z nas uważa, że kobieta powinna ubierać się seksownie, kobieco, a mężczyźni jak to na macho przystało powinni wyglądać w 100% męsko, stanowczo. Pogląd ten jest w jakimś stopniu słuszny, lecz dlaczego od czasu do czasu nie spróbować łamać stereotypów, bawić się modą? ;) W dzisiejszym outficie królują ciemne kolory połączone z bielą. Dopełnieniem stylizacji jest duża, toporna torba, która przez długi okres czasu kurzyła się w szafie, ponieważ uważałam ją właśnie za zbyt męską. Mówiąc szczerze kojarzyła się mi się z torbą listonosza, lecz przekonałam się do niej. Jak widać, z upływem czasu gust i postrzeganie mody się zmienia ;)

                                                                                                                   ~ ~ ~


Today's styling is quite unusual, simply "male". Unisex style is blurring of the borders between masculine and female style and it is becoming more common on the polish streets. I think, this is a very positive progress. Who said that you can't break the stereotypes and have fun with fashion? On the contrary, it is appreciated! ;)


                   płaszcz, koszula, szelki, spodnie, kapelusz - H&M / torba- Cezary Garbacz / buty- VANS / bransoletka - prezent

sobota, 3 listopada 2012

New revelation


Gdyby ktoś kiedyś zapytał mnie co sądzę o zakolanówkach z pewnością odpowiedziałabym, że są one oznaką kiczu i braku stylu. Lecz od pewnego czasu uważam zupełnie inaczej. Przeglądając wiele stylizacji, w których były one dodatkiem, moje zdanie na ich temat zmieniło się o 180 stopni. Moja pierwsza para jest klasyczna, czarna, lecz w niedalekiej przyszłością w mojej szafie pojawią się również różnokolorowe, bądź nawet wzorzaste. Zakolanówki pasują do wszystkiego - sukienek, spodenek, spódnic ( tu od razu na myśl przychodzi mi stylizacja Blair z serialu "Gossip Girl"). W połączeniu z kamizelką z futerkiem stanowią one zestaw w sam raz na chłodne dni, a z czapką na głowie i herbatą w ręku dni te stają się o wiele cieplejsze ;)


                                                                                                                  ~ ~ ~


A bit of time I used to think that overknee socks are a sign of kitsch and lack of style, but recently my opinion about them has changed diametrically. They fit to everything - dresses, shorts, skirts (here immediately Blair styling of the show "Gossip Girl" comes to my mind). In combination with the vest of fur it is amazingly suitable for cool weather and with a hat on head and a cup of tea in a hand these days become much warmer ;)koszula, kamizelka, zakolanówki, pierścionek - H&M/ spodenki - VILA/ torba - ZARA/ buty - INTERSHOE/ bransoletki - ORSAY